Moto Kurye Fiyatları

Günlük hayatımızda kargo firmalarının teslimat sisteminin yanı sıra daha gelişmiş bir sistem olarak kabul edilen moto kuryeler başta büyükşehirlerde olmak üzere gittikçe yaygınlaşıyor. Moto kuryeler şehir içi ulaşımda zaman açısından avantajlı sayılmasından ötürü yükselişte olan bir iş koludur. Moto kurye firmaları bünyesinde iş yaparlar. Gittikçe de duyulan ihtiyaç artmaktadır.

Moto Kuryelerin Kullanım Alanları

Moto kuryeler şehir içi hızlı teslimatlar açısından günümüzde çok işlevsel hale gelmiştir. Aniden gelişen bir teslimat işinde, şehir içi hızlı teslimat, acil teslimat, hassas teslimat ve kıymetli evrak teslimlerinde moto kuryeler çok daha güvenilirdir. Kargo şirketlerinin taşımayı reddettiği ya da kargo şirketlerinde taşındığında; uzul yol gidildiğinden, teslimat konusu ürünün geç iletilmesinden, birçok kargonun yığılı halde ve daha özensiz gitmesinden ötürü teslimat başarılı gerçekleşmiyor.

Müşteriler kargo ürünlerinin zarar görmesinden ve zamanında teslim edilmeme risklerinde ötürü kargo şirketlerine güvenmekte zorlanıyorlar. Bu nedenle zamandan tasarruf ve güvenilir teslimat için şehir içi moto kuryeler yaygınlaşmaktadır. Henüz büyükşehirlerde dahi bazı yerlerde olan, tam olarak yaygınlaşmamış olsa da İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyükşehirlerde çok yaygın kullanılıp günlük hayatı çok kolaylaştıran bir alandır.

Moto Kurye Fiyatlarını Etkileyen Nedenler

Moto kurye fiyatları bazı nedenlere bağlı olarak değişmektedir.

Bunu etkileyen sebepler:

  • Sigorta yapılıp yapılmaması
  • Çıkış noktası-varış noktası uzaklığı
  • Teslim edilecek ürünün ebatı
  • Bazı ürünlerin korunması için sağlanan donanımlar
  • Acil teslimatlarda öncelik talebi
  • Kuryelerin Eğitim ve Donanımı

Moto Kuryede Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler

Moto kurye sürücülerinin sürücü belgesi sahibi olması temel şart olmasının yanı sıra kurye işini de nitelikli yapmaları açısından eğitim almaları gerekiyor. Bu şekilde hem teslimat işlerini başarıyla yaparlar hem de trafikte kendi güvenlikleriyle birlikte diğer şoför ve yayaların güvenliği tehlikeye atmamış olurlar. İletişim becerilerinin de gelişmesi için ayrıca bir eğitim almaları müşterilerle kuracakları temas açısından kaliteyi arttıracaktır.

Ürünlerin çeşitlerine ve niteliklerine göre kurye araçları donanımı geliştirilmeli. Teslim edilecek ürünlerin sıcak, soğuk, sıvı, katı, kıymetli evrak, cam olmalarına göre aracın özellikleri geliştirilmelidir. Paketleme biçimleri ürünün güvenli teslimi için ürünlere göre farklılık göstermesi gerekiyor.

Moto Kurye Fiyatları

Moto kurye fiyatları firmalara göre farklılık göstermekle beraber bazı şehirlerdeki ortalama fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmakta yarar var. Bu fiyatların çok uçuk olduğu düşünülür ancak kargo firmalarıyla eşdeğer fiyatlarda da bulmak oldukça mümkündür. Bazı firmalar aplikasyonlarının kullanımında ilk kurye teslimatlarında indirimler uygulamaktadır. Bunlardan yararlanılmak da oldukça avantajlıdır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir