Acil Moto Kurye İstanbul

Acil Moto Kurye İstanbul
Acil Moto Kurye İstanbul

Son dönemlerdeki acil gönderilerin teslimatı için hayli mantıklı bir seçenek olan moto kurye hizmetleri pek çok firma tarafından sağlanmaktadır. Sektördeki rekabetten ötürü firmalar farklı özel hizmetler ve hizmet standartları belirlemiş durumdadır. Bunun yanı sıra moto kurye hizmetlerinin hangi amaca hizmet ettiği de önemli bir noktadır. Acil moto kurye İstanbul hizmeti almak isteyenler, firmanın hangi amaçlı gönderileri taşıdığını ve sağladığı hizmetlerin bu amaca uygun olup olmadığını düşünmeli, sonrasında bu firma ile çalışmaya karar vermelidir.

Kuryelerin Eğitimine Dikkat Edilmeli

Moto kurye hizmetlerinde her şeyden önce personelin sahip olduğu eğitim büyük önem taşımaktadır. Ne de olsa İstanbul gibi büyük bir şehirde güvenlik her şeyden önce gelir. Buna ek olarak personelin eğitimi taşınacak olan gönderilerin zarar görmemesi yönünden de çok önemlidir. Bunun için personel işe başlatılmadan önce trafik güvenliği, sürüş becerileri ve moto kurye hizmetlerine dair genel bir eğitime tabi tutulmalıdır. Nitekim kurumsal moto kurye firmaları da buna çok özen göstermektedir. Böylelikle hem trafikteki diğer insanların, hem kuryenin hem de gönderilerin güvenliği sağlanmış olacaktır.

Moto Kuryelerle Taşınamayacak Gönderiler Nelerdir?

Moto kuryeler ile taşınması mümkün olmayan bazı gönderiler elbette mevcuttur. Bunlar yasayla belirlendiği gibi firmaların kabul etmesi suç dahi teşkil edebilecektir. Kurye firmaları tarafından kabul edilmesi mümkün olmayan gönderilerden bazıları şunlardır;

  • Üretimi ve bulundurulması suç teşkil eden maddeler,
  • Posta tekelinde olan mektuplar,
  • Yanıcı ve patlayıcı maddeler,
  • Canlı hayvan,
  • Çabuk bozulabilecek bazı gıda ürünleri

Elbette İstanbul moto kurye firmalarının kendi politikaları doğrultusunda belirlemiş oldukları bazı özel yasak durumları da söz konusu olabilir.

Moto Kurye Fiyatları Neye Göre Değişir?

Moto kurye firmalarının her birinin farklı fiyat ölçeği bulunmaktadır. Bu bağlamda öncelikle firmaların gönderileri ne kadar sürede teslim ettiği ve bu teslimatın ne kadar güvenli bir şekilde gerçekleştirildiği gelir. Elbette daha deneyimli ve yüksek niteliklere sahip kuryelerle çalışmakta olan firmalar nispeten daha yüksek fiyatlarla hizmet verecektir. Bunun yanı sıra motorların sahip olduğu, gönderilerin zarar görmeden ve bozulmadan teslim edilmesine yarayan bazı donanımlar da fiyatı etkileyebilir.

Sigortalı Taşımacılık Hizmetine Önem Verilmeli

Sigortalı taşımacılık da moto kurye fiyatları üzerinde etkin rol oynamaktadır. Ne de olsa gönderiler trafikte taşındığı için hasar görmesi normal kabul edilebilir. Bu nedenle müşteriler zararlarının tazmin edilebilmesi için sigortalı taşımacılık hizmeti sunan firmaları araştırmalı ve bunları tercih etmelidir. Son olarak iki nokta arasındaki mesafe ve acele teslimat ya da belirli bir zamanda teslimat gibi birtakım ek hizmetler de fiyatlar üzerinde değişiklik yaratabilecektir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir